Noderīgi padomi stiklu tonēšanā.

Šeit būs pāris ieteikumi cilvēkiem, kuriem, tonējot auto vai ēku stiklus, kā arī aplīmējot auto virsbūvi, ir ļoti svarīga uzstādāmās plēves kvalitāte un darba izpildes kvalitāte ar garantiju ilgtermiņā.

 •  Izvēloties stiklu tonēšanas plēvi savam auto vai ēku stikliem, noskaidrojiet ražotāja esamību un atpazīstamību visā pasaulē. Ražotājam jābūt viegli atrodamam Google meklētājā ASV saitos un IWFA International Window Film Association ražotāju sarakstā.
 • Uzmanieties!!! Parādījušies sludinājumi, kuros piedāvā uzstādīt neeksistējošu ASV plēvju brends no neesošu kompāniju rūpnīcām. Īstiem ASV plēvju ražotājiem mājaslapas domena vārds fake-window-filmbeidzas ar .com un to izplatītājiem citās valstīs nav visiem vienāds e-pasts, kā arī sākumlapa neatveras krievu valodā !!!
 • Viltus, neeksistējoši ASV brendu sarakst, ko piedāvā Latvijā : (American Expert) ( SunGuard Pro) (Solar Screen) šīs visas ir Ķīnas plēves un ASV saitos  neatrodamas, ne pēc nosaukuma, ne arī ražotāja rūpnīca nav atrodama.  Tā tiek melots klientiem jau sākumā, piedāvājot lētāko cenu.
 • Īstam ASV plēvju ražotājam jābūt google.com viegli atrodamiem materiālu tehniskajiem datiem (data sheet) pdf. formātā. Piemērs:  PDF
 • Neizvēlaties un neuzķeraties uz lētajiem stiklu tonēšanas piedāvājumiem, akcijām, kas piedāvā par vilinoši zemu cenu uzstādīt it kā “augstākās kvalitātes ASV plēves”. Nezinātājiem un cilvēkiem, kuri pirmo reizi tonē savam auto vai ēkām stiklus, tiek līmētas Ķīnā, Korejā ražotas plēves vai ASV ražotas Krievijas tirgum paredzētās krāsotās ekonomiskās plēves.izbalējusi plēve Šīm plēvēm ražotājs ir noteicis  tikai 12 mēnešu garantiju, kas nozīmē to, ka pēc 12 mēnešiem plēve sāks balēt. Šīs plēves nevarēs atrast ražotāja mājaslapās Eiropā un ASV. Fotogrāfijā ir redzams atvērts auto durvju stikls no salona iekšpuses. Plēve sākusi balēt pusotru gadu pēc uzstādīšanas. Redzams, ka augšējā stikla mala, kura aizvērtā stāvoklī ir zem gumijām, nav balējusi.
 • Pārliecinieties, vai plēves uzstādītājs tik tiešām tonē stiklus ar jūsu izvēlēto materiālu. Visai bieži klients tiek mānīts un patiesībā tiek līmēta lētā krāsotā plēve, kura sākumā izskatīsies pieņemami.
 • Prasiet plēves uzstādītājiem materiāla un uzstādīšanas garantijas talonu. Ja uzstādītājs plēvei dod 10 gadu garantiju, pārliecinieties, vai plēves ražotājs materiālam ir devis šādu garantijas laiku pret balēšanu. 10 gadu garantiju ASV logu plēvju ražotāji piedāvā tikai augstākās klases pēvēm, kas ir high performance window films. Šīs plēves nebūs lēts prieks, un pavisam noteikti, auto stiklu tonēšana izmaksās jums virs 100 €.llumar-atr-window-films
 • Uzticiet stiklu tonēšanu pieredzējušiem sava amata meistariem un kompānijām, kuras specializējas tieši stiklu tonēšanā vai auto aplīmēšanā. Nevajadzētu izvēlēties uzņēmumus, kuri nodarbojas ar visa veida auto apkopi un remontu.
 • Sazinieties ar tonēšanas pakalpojuma sniedzēju jau telefoniski – noskaidrojiet tonēšanas pakalpojuma izmaksas jūsu auto modelim un uzstādāmās plēves ražotāju vai zīmolu. Pretējā gadījumā, ierodoties pie pakalpojuma sniedzēja, var sanākt vilšanās, ka reklāmā norādītais vilinoši zemais cenas piedāvājums ir ar Korejas lētajām plēvēm, kas, protams, tiek noklusēts.
 • Samaksa 50€ par vidējas klases auto stiklu tonēšanu ar labākajām vai augstākās klases plēvēm ir meli un tukši solījumi klientam jau sākumā. Par šādu summu uzstādītājs var atļauties  uzstādīt tikai lētās, krāsotās plēves, vai Ķīnā ražotās. Parasti uzdodot jautājumu plēves uzstādītājam – Ar kādām plēvēm jūs strādājiet? Saņemsiet atbildi – Amerikāņu plēve  vai amerikskaja  harošaja pļonka. Noskaidrojiet netikai ražotāja nosaukumu , bet arī plēves sērijas nosaukumu. Plēves sērijas nosaukums būs tas, pēc kura jāmeklē attiecīgās plēves dati, lai pārliecinātos par patiesi sniegto garantiju  un datiem no ražotāja . Katrs plēvju ražotājs ražo vairāku veidu plēves,  dārgākas  un lētākas kuras arī atšķiras ar sērijas nosaukumiem .  Piemāram – ražotājs (LLumar) sērija (ATR)  -ražotājs (Sun-Gard Madico) sērija (Black Pearl HP)
 • Ņemiet vērā! Atrodoties auto salonā, skatam caur tonētu stiklu, uz kura ir uzstādīta kvalitatīva plēve, ir jābūt skaidram un dzidram. Nav nozīmes, cik tumši stikli ir tonēti, caurskatam jābūt dzidram ilgtermiņā.
 • Pēc auto stiklu tonēšanas pievērsiet uzmanību sīkumiem – kā ir piegriezta plēve atverot durvju stiklu, vai nav netīrumi starp stiklu un plēvi, kuri būs vēl labāk pamanāmi izžūstot starp stiklu un plēvi esošajam ūdenim.
 • Galerijā ir piemēri un salīdzinājumi starp kvalitatīvi un nekvalitatīvi uzstādītu plēvi jeb lēto tonēšanu un dārgāku. Šie ir tikai daži no ieteikumiem tiem, kam ir svarīga tonējuma un plēves kvalitāte.
Šeit būs salīdzinājuma apraksts ar ekonomiskās klases, krāsotām plēvēm (lēto tonēšanu) un augstākās klases metalizēto plēvju efektivitāti un praktiskumu.
Back to top
Zvanīt